Imprezy

Rejonowy Konkurs Poezji Religijnej ,,MARYJA – MAMA JEZUSA I NASZA”

Wspaniałą Matką zwą Ciebie ludzie,

biegnąc do Ciebie  po pomoc – w trosce i trudzie.

bo Ty – Maryjo –  Matko pomagasz nam ….

W Gimnazjum im. S. Moniuszki w Kowalczukach w piątek 5 kwietnia odbył się Rejonowy Konkurs Poezji Religijnej ,,Maryja Mama Jezusa i nasza”.

Do konkursu przystąpiło 29 dzieci, w  dwóch kategoriach wiekowych, które przepięknie wyrecytowały utwory mówiące o miłości do Maryi, jako naszej Matki i utwory  poetyckie  poświecone NMP.

Na rozpoczęcie konkursu dyrektor gimnazjum Zygmunt Jaświn serdecznie przywitał wszystkich uczestników konkursu, a ks.Jarosław Spiridowicz udzielił błogosłwieństwa Bożego . Główny specjalista Wydziału Oświaty Samorządu Rejonu Wileńskiego Janina Klimaszewska udzieliła wszelkich informacji dotyczących przesłuchania i spraw organizacyjnych.

Cel konkursu – kształtowanie ewangelicznej postawy dzieci i młodzieży na wzór Maryi oraz uwrażliwienie na piękno twórczości religijnej.

Organizatorami konkursu były: wydział oświaty Samorządu Rejonu Wileńskiego, koło metodyczne nauczycieli religii oraz Gimnazjum im.S.Moniuszki w Kowalczukach.

Komisja oceniająca w składzie: mgr Bożena Tyczyno, metodyk od  jęz.litewskiego Weronika Karkienė, ks.Jarosław Spiridowicz oraz  wicedyrektor Renata Krasowska oceniła uczestników.

W kat. kl.5-7:

• I miejsce – Aneta Baranowska, Szkoła Podstawowa im. Czesława Miłosza w Pakienie;
  • II miejsce – Kamila Romanowska, Gimnazjum w Awiżeniach;
  • III miejsce – Kamila Jaskiewicz, Szkoła Podstawowa w Szumsku;

Wyróżnienia: Kamila Vuicik, Gimnazjum w Zujunach;

Erwin Naruniec, Gimnazjum w Mickunach;

W kat. kl.8, Gim. I-II:

• I miejsce – Ewelina Subocz, Gimnazjum im. S. Moniuszki w Kowalczukach;
  • II miejsce – Diana Lukoic, Gimnazjum im. F. Ruszczyca w Rudaminie;
  • III miejsce – Waldemar Dudoit, Suderwska Szkoła Podstawowa im. M. Zdziechowskiego;

Wyróżnienia: Wademar Kovalionok, Rakańska Szkoła Podstawowa;

Diana Savanewicziute, Szkola Podstawowa im. Czesława Miłosza w Pakienie.

Komisja po wysłuchaniu recytacji podziękowała uczestnikom za wykonanie utworów maryjnych oraz oceniła wysoki poziom występujących.  Uczestnicy byli dobrze przygotowani. Konkurs przebiegał w miłej, rodzinnej atmosferze.  Wszyscy uczestnicy zasłużyli na ogromne brawa. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Na zakończenie konkursu  mer rejonu wileńskiego Maria Rekść pogratulowała laureatom i uczestnikom konkursu zaznaczając, że tak naprawdę zwycięzcami są wszyscy, którzy przygotowane wiersze recytują dla Maryi, Matki Jezusa i w ten sposób oddają jej cześć! Dziękujemy za Waszą piękną modlitwę dla Naszej Pani.

Odnowione: 11.04.19