Imprezy

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada obchodzony jest w całej Europie Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

Zgodnie z założeniami twórców tego pomysłu staramy się również my, nauczyciele, naszej szkoły wpajać młodym ludziom wartości uniwersalne, poszanowanie drugiego człowieka, jego odrębności co do wyglądu zewnętrznego, np. koloru skóry, sposobu ubierania się, a także zwyczajów kulturowych, religii oraz przekonań.

Pedagog socjalny Natalija Piskligina w tym dniu miała zajęcia z uczniami klas 1-4. Wszyscy uczniowie starszych klas  mieli lekcje wychowawcze na temat tolerancji. Uczniowie wskazywali liczne obszary życia, w tym życia szkolnego, gdzie ciągle człowiek przyjmuje postawę tolerancji lub nietolerancji.

W tym roku symbolem Dnia Tolerancji był biały ptak,dlatego każde dziecko zrobiło białego ptaka. Wszyscy  razem zawiesiliśmy je w szkolnej sali.

Odnowione: 16.11.16