Imprezy

Projekt edukacyjny „Podróżujące insektarium – stawonogi w szkole”

17 listopada w  gimnazjum im. Stanisława  Moniuszki w Kowalczukach, starsza nauczycielka chemii Krystyna Sławińska  oraz wicedyrektor do spraw nauczania Ana Borkovskaja,  zorganizowały edukacyjną wystawę – wykład na temat ,,Podróżujące  insektarium  – stawonogi w szkole.”  Uczniowie klas  4-7 oraz  IG – IVG byli chętni obejrzeć wystawę. Celem wystawy edukacyjnej było zobaczyć, poznać i uzyskać ciekawe i przydatne informacje o stawonogach.

Uczniowie obejrzeli  żywe pająki, jedne z największych na świecie karaluchy, straszyki , stonogi oraz  króla  ekspozycji – skorpiona. Specjalista ekspozycji  dał wiele informacji na temat eksponujących  zwierząt.  Najodważniejsi  mieli możliwość potrzymać w  rękach największe karaluchy.

Uczniowie otrzymali wiele przydatnej informacji oraz nowostek z świata stawonogów.

Odnowione: 20.11.16