Gimnazija,  Kącik klas początkowych

MIESIĄC OLIMPIJSKI

Uczniowie klas początkowych Gimnazjum im.Stanisława Moniuszki w Kowalczukach w dniach 28 września – 23 października wzięli udział w projekcie „Miesiąc olimpijski” organizowany przez Ministerstwo Edukacji, Nauki i Sportu, Ministerstwo Ochrony Zdrowia oraz Narodowy Komitet Olimpijski Litwy.

Celem projektu było promowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej.

Miesiąc był podzielony na cztery tematyczne tygodnie, które ogarnęły następujące zagadnienia: aktywność fizyczną, zdrową dietę, zdrowie emocjonalne, jakościowy wypoczynek.

Uczniowie otrzymywali określone zadania, które  z chęcia wykonywali. Wykonując zadania i zajęcia związane z aktywnością fizyczną, nie zapominaliśmy o wartościach olimpijskich, które pomagają rozwijać harmonijne i uczciwe osobowości.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w projekcie i jesteśmy pewni, że udział w nim przyniesie wiele korzyści i pozytywnych emocji , aktywnie będziemy propagować zdrowy styl życia.

Odnowione: 23.10.20