Gimnazija,  Kącik klas początkowych

KAŻDY CHCE BYĆ BEZPIECZNY NA DRODZE

We wrześniu i na początku października uczniowie klas 1-4 wraz ze swoimi Paniami oraz zerówkowicze organizowali projekt p.t. „Bądź bezpieczny na drodze”. Przez cały ten okres chętnie brali udział w przedsięwzięciach, które charakteryzowały nawyki prawidłowego zachowania się na drodze, także o bezpiecznej drodze do szkoły z domu i ze szkoły do domu. Były to zajęcia praktyczne na przejściu, konkursy o prawidłach ruchu drogowego, rysunki tematyne p.t. „Gdy jedziesz autobusem”, „Jazda na rowerze”. Nie obeszło się również bez deklamacji i piosenek odzwierciedlających ruch drogowy.

W ciągu tych dwu tygodni dzieci nabyły i pogłębiły wiadomości o zasadach bezpiecznego zachowania się na ulicy, drodze, noszenie odblasków itd.

Odnowione: 28.10.20