Imprezy

LEKCJA W MUZEUM LITERACKIE IM. ALEKSANDRA PUSZKINA

29 września uczniowie klasy IVG mieli nietradycyjny dzień – lekcję poza murami gimnazjum.  Z nauczycielką od języka rosyjskiego Anną Czerniawską udali się do Wilna, aby zapoznać się z placówkami  rosyjskiej  kultury  stolicy. Wiele ciekawych rzeczy dowiedziała się młodzież podczas zwiedzania Starówki. Akcentowano  związki Aleksandra Puszkina z Wilnem.

Następnie zwiedziliśmy nieduży uroczy  domek letniskowy Aleksandra Puszkina, w którym obecnie mieści się muzeum literackie wielkiego poety rosyjskiego. Sam Aleksander Puszkin nigdy w Markuciach nie był, lecz oto pośrednim zrządzeniem losu ta  podmiejska posiadłość przeszła w posiadanie jego młodszego syna Grigorija, który tu mieszkał z żoną  Warwarą Aleksiejewną Puszkiną. Jest to  ostatnia ziemska majętność rodu Puszkinów.

Podczas lekcji w muzeum uczniowie zapoznali się z życiem oraz utworami znanego poety, recytowali wiersze. Muzeum tętni życiem, gdy tu wkracza młode pokolenie.

Po południu wróciliśmy do gimnazjum zadowoleni  z bagażem wrażeń i wiedzy.

Odnowione: 11.12.16