Kącik klas początkowych

Lekcja edukacyjna paszportu kultury „Drewniana zakładka”

19 października 2018 r. w gimnazjum  odbyła się lekcja edukacyjna paszportu kultury „Drewniana zakładka do książki“, w której brali udział uczniowie klas 1-4.

Celem tego zajęcia- poznanie historii rozwoju zakładki do książki, przeglądanie zakładek z różnych okresów i krajów.

Podczas części teoretycznej lekcji uczniowie zapoznali się z historią  zakładki do książki, która pochodzi z czasów starożytnego Egiptu. Dzieci nie tylko patrzyły na zakładki  do książek o różnym wieku wykonanych z różnych materiałów, ale także zajmowały się wyszukiwaniem aniołów książkowych w kolekcji Muzeum Aniołów. Podczas części praktycznej każdy uczeń wzorując się na przykładach próbował  samodzielnie ozdobić drewnianą zakładkę do książki. Po zajęciach uczniowie pełni wrażeń wrócili do swoich klas.

Koordynator Szkolnego paszportu kulturowego Anżelika Spiridowicz

Odnowione: 22.11.18